Kokon czy rożek niemowlęcy, a może jedno i drugie?

niemowlak

Wybór odpowiednich posłań dla niemowlęcia może przysparzać trudności. Spośród niezliczonych produktów oferowanych w sklepach nie wszystkie są tak samo praktyczne czy uniwersalne. Najczęściej musimy dokładnie określić potrzeby swoje i swojego dziecka, zanim zaczniemy szukać czegoś, co je zaspokoi – czasem zaś potrzebny będzie więcej niż jeden przedmiot z danej kategorii. Oprócz tradycyjnych otulaczy warto zwrócić uwagę na ciekawe produkty, jakimi są kokony i rożki dla niemowląt. Każdy z nich ma inne zastosowanie i zestaw zalet – sprawdźmy, co przemówi do nas najbardziej.

Czym są rożki, a czym kokony?

Rożki to przenośne kołderki złożone w taki sposób, by można było włożyć do nich dziecko jak do kieszeni – przypominają origami z kocyka, którego jeden róg pozostaje niezagięty pod główką, dwa rogi otulają dziecko z przodu, a róg dolny zamyka całość. Można to przyrównać do wrapa z tortilli – kształt rożka niemowlęcego jest bardzo wygodny w noszeniu, dzięki czemu nadaje się on szczególnie na ręce i do wózka, a także ułatwia karmienie i dobrze otula dziecko, zapewniając mu ciepło i komfort. 

Kokon dla niemowlęcia to z kolei otwarte, miękkie łóżeczko, które można włożyć do większego łóżka lub położyć na fotelu czy kanapie, zapewniając maluchowi ochronę i własną, wydzieloną przestrzeń. W kokonie nie można przenosić dziecka ze względu na ryzyko wypadnięcia, za to idealnie sprawdzi się jako gniazdko do spania. W kokonie można bezpiecznie położyć dziecko obok siebie na noc, gdyż jego boki nie pozwolą mu wyturlać się. Można dołączyć kołderkę lub pozostawić malucha bez przykrycia, jeśli jest ciepło – to zaleta, której nie posiada rożek.

Przydadzą się obydwa

Skoro zakres możliwości rożków i kokonów jest tak różny, można śmiało uznać, że obydwa będą doskonałym dodatkiem do wyprawki dla malucha. Oczywiście ich zakup nie jest konieczny – niektóre osoby mogą preferować noszenie dziecka w zwykłym kocyku zamiast w rożku i zdecydować się wyłącznie na kokon. Wszystko zależy od tego, jakiej pomocy potrzebujemy i jaki mamy budżet, chociaż artykuły tego typu nie są drogie i są dostępne w licznych sklepach online.

Więcej informacji na temat tego typu produktów znaleźć można na stronie firmy Ewox – producent pościeli.

2 thoughts on “Kokon czy rożek niemowlęcy, a może jedno i drugie?

  1. Wybór warto pozostawić rodzicowi. Bez wątpienia istotne jest to, by produkt był wykonany z bezpiecznego materiału, który jest przyjazny dla dziecka. Nie może tu być mowy o ustępstwach. Małe dzieci i te ze skłonnościami do podrażnień to szczególna grupa, która musi być otoczona najlepszymi – bezpiecznymi rozwiązaniami.

  2. Rożki i inne produkty typu koce oraz np. ubrania warto wybierać po uprzedniej weryfikacji. Ważne dla użytkownika pozostają niezmiennie wzory, jakość materiału oraz cena. Ta ostatnia nie powinna być głównym wyznacznikiem. Zwykle przekłada się na gorszą jakość produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *