Czapka to nieodzowny element garderoby damskiej, gdy nadchodzi jesień, a wraz z nią chłodne poranki i wietrzne dni. A gdy już przyjdzie zima i mrozy bez niej ani rusz. Warto sobie uświadomić, że czapka to nie tylko dodatek do modnego wyglądu. To przede wszystkim ochrona przed chłodem. W sezonie jesienno-zimowym łatwo o przeziębienie, choroby zatok czy bóle głowy wywołane przesileniem i niską temperaturą. Dobrze dobrana i ciepła czapka zapewni wygodę, odświeży look oraz wyeliminuje podatność na infekcje i pozwoli cieszyć się spacerami na świeżym powietrzu.

Trendy zima 2021/2022

Każdy nadchodzący sezon niesie ze sobą w pakiecie modowe nowinki. Warto mieć w swojej szafie choć jedną czapkę, która spełnia wymogi obecnych trendów. W sezonie zimowym królować będą pastele oraz kolory ziemi. Każda pani będzie dobrze wyglądać w delikatnych różach oraz w barwach natury, czyli w szarościach, beżach, butelkowej zieleni, oliwkach czy brązach.

Absolutnym must have w każdej damskiej szafie jest czarna czapka. Pasuje do każdej stylizacji, zarówno eleganckiej, jak i bardziej sportowej. Przyozdobiona dżetami wyróżni z tłumu i podkreśli indywidualny styl.

Czapki damskie z pomponami pasują nie tylko nastolatkom. Również dojrzałe panie mogą uwzględnić je w swoich stylizacjach. Odmładzają i ujmują lat. Ładnie prezentują się z kurtkami sportowymi, ale pasują też do zimowych wełnianych płaszczy o klasycznym kroju. Pomieszanie stylów nadaje sylwetce lekkości i urozmaica wygląd. 

Czapki smerfetki zwane też beanie cechuje brak rozmiarów oraz to, że każdy w nich dobrze wygląda. Są to czapki, które mona określić mianem „za długie”. Ale taki właśnie jest ich zamiar. Mają zwisający tył i wyglądają świetnie do kurtek, grubych swetrów, solo czy w połączeniu z szalem.

Jaki materiał na czapkę wybrać?

Czapki zimowe mają za zadanie chronić głowę przed chłodem oraz ładnie się prezentować. Najlepsze są te z dodatkiem naturalnych wełnianych włóczek ułożonych w modne warkoczowe sploty. Czapki damskie  zrobione z wełny często mają w środku polarową wyściółkę, aby dodatkowo zabezpieczyć głowę oraz uchronić ją przed „drapniem” wełny.

Do produkcji czapek często wykorzystuje się również welur. To miękki, ciepły materiał nieprzepuszczający wiatru oraz niepowodujący przegrzania. 

Dość popularnym surowcem do wyrobu czapek damskich jest akryl. Jest to zamiennik naturalnej wełny. Dodatkowo cechuje go to, że nie uczula i jest tańszy od wełny. Włókna akrylowe dość dobrze chronią przed zimnem, nie są podatne na grzyby czy mole oraz odporne na działania promieni słonecznych.