Dekoracje stołu weselnego

0
329

Sezon letni to czas, gdy tradycyjnie młode pary finalizują swój związek. Przygotowania do dnia wesela i ślubu trwały zwykle całą zimę, a wszystko po to, by uroczystość przebiegła dokładnie tak jak para sobie to wymarzyła a goście weselni zapamiętali ten dzień na długo. W trosce o szczegóły warto zadbać o każdy etap i element uroczystości, który będzie kształtował ogólne wrażenie. Z pewnością należy do nich dekoracja stołu weselnego. 

Dlaczego dekorowanie stołu weselnego to konieczna inwestycja?

Stół weselny to centrum świata dla wielu gości weselnych, szczególnie na początku uroczystości, gdy musi połączyć osoby, które bardzo często widzą się po raz pierwszy lub widują rzadko. Oczywiście młoda para zawsze stara się posadzić gości zgodnie z przyjętymi kryteriami, ale czasem trudno uniknąć tu pomyłki. Znacznie łatwiej jest stworzyć krąg gości, gdy dysponuje się stołami okrągłymi, nie zawsze jednak jest to możliwe. 

Nawet gdy goście weselni czują się całkowicie komfortowo podczas wesela, przy stole weselnym spędzają mnóstwo czasu. Prowadzą rozmowy ze współuczestnikami, jedzą i piją przez cały okres zabawy. Wszystko zatem, co związane jest ze stołem ma znaczenie, jego wygląd, organizacja stołu, dekoracje stołu weselnego obecne przez całą noc i oczywiście wygląd i smak potraw weselnych. Wspaniale jest, gdy goście weseli czują się tak doskonale, że wymieniają się przy stole, goszczą przy innych stolikach, ale z punktu organizatora wesela logistyka stołów i przyporządkowanych do nich gości jest niezwykle istotna dla przebiegu uroczystości. 

Gdzie szukać inspiracji dekoracji stołu weselnego?

Dekoracje stołu weselnego powinny być spójne i doskonale wykonane. Najlepiej też, gdy komponują się z innymi składowymi celebracji, mają ten sam charakter i estetykę co zaproszenia na wesele i ślub, podarunki dla gości, winietki na stół, ozdoby słodkiego stołu i miejsc dla pary młodej. Aby osiągnąć taki stan kompatybilnej kompozycji, najlepiej korzystać z jednego źródła zakupu. Wybór charakteru i zakresu ozdób stołu weselnego można znaleźć na stronach firm zajmujących się dystrybucją tego rodzaju ozdób. Zadają one sobie mnóstwo trudu, by w swoich galeriach pokazać jak największą ilość aranżacji przestrzeni weselnej oraz samego stołu weselnego. Można wiernie odtworzyć wybraną kompozycję lub tylko zainspirować się aranżacją. 

Najczęściej wybierane dekoracje stołu weselnego

Punktem centralnym stołu weselnego są miejsca zajmowane przez parę młodą. Organizator wesela starając się wyróżnić ten fragment stołu korzysta z różnych sposobów. Krzesła, na których zasiada młoda para ozdabia się girlandami kwiatów, balonami, wstążkami etc., na stołach ustawia się tabliczki z imionami. Postwood.pl oferuje różnego rodzaju drewniane ozdoby, które ustawia się na stole weselnym i które spełniają różne funkcje. Imiona pary młodej to najpopularniejszy sposób zaznaczenia miejsca przy stole. Ozdobne, szlachetne i doskonale wykonane, mogą stać na stole, albo zeskalowane wisieć na ścianie za plecami pary młodej.

W tym samym stylu https://postwood.pl/ oferuje winietki imienne na stół weselny, które nie tylko organizują logistykę, ale doskonale prezentują się na stole. Ich uzupełnieniem może być podobnie wykonane menu, dostępne na stołach przez całą noc czy akcent dołączony do podarunków dla weselnych gości. Drewniane napis może również informować o lokalizacji słodkiego stołu. W podobnej stylistyce powodzeniem cieszą się zaproszenia na ślub i wesele, księga gości czy dodatkowe elementy logistyczne, pomocne w organizacji gości i samego stołu.