Czym cechują się olejki eteryczne? To naturalne substancje stanowią mieszaninę lotnych organicznych związków chemicznych. Są połączeniem aldehydów, estrów, ketonów czy też eterów, które występują w roślinach. Znaleźć je można w korze, liściach, kwiatach, nasionach, korzeniach, a nawet i owocach. Mają bardzo intensywny zapach i wielokierunkowe działanie.

Jakie właściwości mają olejki eteryczne?

Olejki eteryczne ETJA i innych marek są bardzo silnymi i skoncentrowanymi substancjami, które mogą mieć wpływ na naszą kondycję fizyczną oraz psychiczną. Niektóre z olejków mają właściwości kojące, redukują stres, rozluźniają, działają przeciwzapalnie oraz antyseptycznie. Jeśli są stosowane z umiarem, wówczas dają wiele bardzo pozytywnych efektów. Oczywiście jak każdą inną substancję, można je użytkowa źle. Wówczas mogą występować w związku z tym podrażnienia czy też bóle głowy, dlatego zawsze należy być ostrożnym i stosować się do zaleceń producenta.

Olejki eteryczne pozyskuje się z różnych roślin. Mają one zatem odmienny zapach oraz właściwości. Wiele ciekawych olejków eterycznych, o bardzo dobrym działaniu, można znaleźć na stronie: https://pachnacawanna.pl/.

Cechy poszczególnych olejków eterycznych

Jakie zalety posiadają poszczególne olejki? Olejek cedrowy ma wpływ na zredukowanie zaczerwieniania skóry oraz jej suchości. Reguluje wydzielanie sebum, wpływa pozytywnie na koncentrację, a także łagodzi stres. Ma również działanie przeciwbólowe. Kupić go można tutaj: https://pachnacawanna.pl/pl/p/Etja-Olejek-eteryczny-CEDROWY/7544.

Olejek cytrynowy ma działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Wpływa łagodząco na objawy depresji i znacznie redukuje uczucie zmęczenia.

Olejek eukaliptusowy ma działanie oczyszczające oraz odkażające. Łagodzi różne stany zapalne, a także objawy grypy, przeziębienia oraz zapalenia oskrzeli. Zmniejsza również bóle mięśniowe.

Ciekawym produktem z tej kategorii jest olejek z geranium. Bardzo często dodawany jest do kosmetyków o działaniu przeciwtrądzikowym. Ma właściwości ściągające i wpływa na uelastycznienie się skóry. Ma również wpływ na łagodzenie objawów depresji.

Oczywiście na rynku można zakupić również wiele innych olejków, między innymi olejek z drzewa herbacianego, lawendowy, z limonki, bazyliowy, z oregano, rozmarynowy, miętowy, z paczuli, różany, szałwiowy, z werbeny czy też z liści drzewa pomarańczowego. Olejków jest mnóstwo i choć mają one podobne właściwości, to każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, co pozwoli mu utrzymać swoje ciało i umysł w lepszej kondycji.