SPIS TREŚCI

  • 1. Co należy rozumieć przez samochód używany?
  • 2. Dlaczego warto zdecydować się na samochód używany?
  • 3. Kupno samochodu używanego z zaufanego źródła 

Uczciwa wartość rynkowa samochodu gwałtownie spada. Oznacza to, że kupowanie używanych może znacznie zaoszczędzić na cenie zakupu. Wykorzystanie tej szybkiej deprecjacji cen jest zdecydowanie największą korzyścią finansową z zakupu używanych. 

Co należy rozumieć przez samochód używany?

Samochód używany to samochód, który nie jest nowy. Inna osoba była właścicielem samochodu przed tobą. Amortyzacja cen oznacza również, że wartość odsprzedaży starszego pojazdu będzie w przeciwnym razie niższa niż równoważnego nowszego modelu. Jeśli zdecydujesz się odsprzedać (lub nawet przekazać) pojazd, oznacza to, że otrzymasz mniej z powrotem, niż gdybyś kupił nowszy model.  Z kilkoma wyjątkowymi wyjątkami, kupowanie nowego samochodu jako inwestycji jest złym pomysłem. Samochody są coraz trwalsze, ale pojazdy nadal tracą większość swojej wartości na wczesnym etapie ich życia. Podczas gdy niektóre modele radzą sobie z amortyzacją lepiej niż inne, większość kupujących może oczekiwać, że nowy samochód straci do 50% swojej wartości w ciągu trzech lat od zjechania z partii. 

Dlaczego warto zdecydować się na samochód używany?

Zakup używanego samochodu może być o wiele przyjemniejszy niż budżetowanie nowego. Dzięki tej nieznośnej amortyzacji twoje ciężko zarobione pieniądze mogą zabrać cię znacznie dalej na rynku używanych samochodów, niż gdybyś kupił nowy. Twój budżet może pozwolić ci tylko na podstawowe wykończenie lub samochód klasy podstawowej na nowym rynku, ale jeśli kupisz pojazd używany, ten sam budżet może kupić ci coś znacznie bardziej fantazyjnego lub lepiej wyposażonego. Oszczędzając pieniądze na zakupie samochodu z góry, możesz zastosować pieniądze do miesięcznych płatności ubezpieczenia samochodu. Istnieją inne kosztowne aspekty posiadania samochodu. Na przykład musisz uiścić roczne opłaty, aby go zarejestrować. Możesz również mieć wiele napraw do wykonania, w zależności od rodzaju samochodu, który kupujesz. Nawet napełnienie samochodu benzyną może być kosztownym zakupem. Jeśli kupisz tańszy używany samochód, możesz zapłacić za każdy z tych wydatków zaoszczędzonymi pieniędzmi. 

Kupno samochodu używanego z zaufanego źródła

Możesz kupić używane samochody z zaufanych źródeł. Podczas gdy wiele osób uważa, że zakup używanego samochodu oznacza, że muszą kupić od strony trzeciej, której nie ufają, to po prostu nie jest prawdą. W rzeczywistości coraz więcej salonów samochodowych sprzedaje również używane samochody. Jeśli chcesz kupić używany samochód od dealera, możesz mieć pewność, że kupujesz samochód bez problemów, które będą trwać dłużej. Kupowanie od dealera przez marketpleace samochody używane oferuje również inne korzyści. Na przykład mogą nadal oferować opcje finansowania, jeśli nie możesz kupić samochodu od razu. Jeśli martwisz się o zakup używanego samochodu od kogoś, kto nie jest godny zaufania, możesz rozważyć zakup go od dealera! Kupując od dealera, możesz również przeglądać ich aktualny asortyment pojazdów, aby zobaczyć, jakie typy samochodów są dostępne. Na stronie longo.pl można znaleźć szereg dobrych, używanych samochodów.