Poduszki dekoracyjne jako element wystroju wnętrza

0
741
poduszki dekoracyjne

Aranżacja wnętrza jest wyrazem twojej osobowości, gustu i zainteresowań. Wystrój mieszkania powinien być atrakcyjny wizualnie, ale jednocześnie praktyczny. Zobacz, jak poduszki dekoracyjne mogą stworzyć nową aranżację twojego domu.

Poduszki dekoracyjne to przede wszystkim element wystroju salonu. Aby wybrać odpowiedni model, należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Warto zdecydować się
na poduszkę odpowiedniej wielkości. Na niewielkiej sofie wystarczą dwie poduszki dekoracyjne, by nie zajmowały one zbyt dużo miejsca. Najważniejsza przecież w tej kwestii jest twoja wygoda. Możesz ustawiać je w dowolnych konfiguracjach i w różnych miejscach kanapy, dzięki czemu wystrój pokoju będzie się zmieniać.

Jak dobrać kształt poduszki?

Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują obecnie szeroki wybór poduszek w różnych kształtach. Możesz więc dopasować element dekoracyjny do wystroju całego wnętrza. Jeśli jesteś zwolennikiem stylu skandynawskiego, postaw na proste geometryczne kształty. Najlepiej sprawdzą się poduszki kwadratowe, czy okrągłe. Osoby, które lubią szalone aranżacje, mogą dowolnie przebierać w dostępnych kształtach. Mogą to być kwiatki, zwierzęta, czy kolorowe owoce.

Materiał ma znaczenie

Materiał, z którego wykonane są poduszki, wpływa na jego funkcję ozdobną. Możesz wybrać len lub bawełnę, jeśli twoje wnętrze utrzymane jest w naturalnej stylistyce. W eleganckich aranżacjach świetnie sprawdzi się satyna, jedwab oraz aksamit. We wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym, dobrze jest postawić na wełnę.

Wzór to podstawa

W jasnej stonowanej przestrzeni o dość surowym wystroju, możesz zaszaleć, wybierając wzorzyste poduszki. Doskonale pasują tu motywy roślinne. W stylistyce glamour sprawdzą się metaliczne i brokatowe wzory. Świetnym pomysłem są również poduszki z przesłaniem ozdobione inspirującym napisem.

Nie zawsze masz możliwość wymiany całego wyposażenia mieszkania, aby odpowiadało obecnym trendom, jednak nawet drobne zmiany elementów dekoracyjnych sprawią,
że odświeżysz swoje otoczenie i będzie czuć się w nim lepiej. Poduszki dekoracyjne to świetny i tani sposób na stworzenie nowego wystroju twojego domu.