Problemy z pracodawcą? Możliwa pomoc ze strony radcy prawnego.

0
1085
porady prawne

Porady prawne udzielane przez radców prawnych i prawników w kancelariach prawnych są bardzo przydatne. Dzięki nim możemy rozwiązać wiele problemów i obronną ręką wyjść z wielu różnego rodzaju kłopotów. Jednym z najlepszych przykładów na to są problemy z pracodawcą, które zdarzają się bardzo często. Czasami mogą jednak osiągnąć poziom, na którym samodzielnie nie będziemy umieć już działać. Co zatem zrobić w takich sytuacjach? Jak może pomóc nam radca prawny czy prawnik? Odpowiedzi na te pytania i przydatne porady później.

Zasięgnięcie porady

Pierwszym typem pomocy, który możemy otrzymać w kancelarii prawnej, jest porada prawna. Podczas spotkania z prawnikiem lub radcą prawnym możemy opisać całą sytuację. Prawnik oceni naszą sytuację oraz jasno zdefiniuje aktualny stan. Dzięki temu będziemy mogli się dowiedzieć czy to my mamy rację, czy może pracodawca. Niezależnie od niej prawnik podpowie również konkretne rozwiązania, jakie mamy do wyboru i przedstawia wszystkie możliwe opcje. W wielu przypadkach pomoże nam również wybrać tę najodpowiedniejszą. Na rynku działa wiele kancelarii prawnych a niektórzy prawnicy znają doskonale prawo pracy — co dodatkowo jest plusem takiego rozwiązania. Gdy będziemy już wiedzieć wszystko na temat zaistniałego sporu oraz to, jakie mamy prawa i możliwości, będziemy mogli podjąć odpowiednie działania.

Działa wobec pracodawcy

Drugim etapem pomocy, którą możemy otrzymać od prawnika — jest pomoc w działaniach. Kancelaria prawna w naszym imieniu może sporządzać oficjalne pisma, wysyłać je oraz rozmawiać z pracodawcą w naszym imieniu. Jest to bardzo ważne, gdyż prawnicy mają rozległą wiedzę, są doświadczeni i znają się na negocjowaniu. Z pewnością w wielu przypadkach znacznie szybciej dojdą do porozumienia z pracodawcą i zakończą spór. Prawnicy mogą również reprezentować nas w sądzie czy na policji, jeśli zdecydujemy się podjąć poważne kroki — gdy polubowne rozwiązanie problemu nie przyniosło efektów. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdy wszystkie te czynności może wykonywać prawnik.