Psycholog internetowy- idealne rozwiązanie na miarę naszych czasów

0
733
psycholog online

Potrzebujesz rozmowy ze specjalistą? Z jakichś powodów nie chcesz lub nie możesz spotkać się osobiście z psychologiem? W obecnych czasach to nie problem, dzięki internetowym psychologom, którzy niosą pomoc.. na odległość. Istnieje wiele klinik psychoterapii i psychiatrii, z których można skorzystać online.

Psycholog online – dla kogo?

Z konsultacji online może skorzystać niemal każdy, m.in rodzice, dzieci, partnerzy, dziadkowie, pracownicy… . Nie masz pewności, czy Twój przypadek warto skonsultować z psychiatrą, czy psychologiem? Wiele stron internetowych oferuje swoim klientom bezpłatne testy dla sprawdzenia swojej kondycji psychicznej, badające skalę nasilenia depresji, lęku i stresu. 

Jak to wygląda w praktyce?

Psycholog internetowy, dzięki rozmowie i konsultacji, w obiektywny sposób pomaga zrozumieć i uporać się z problemami oraz negatywnymi emocjami, udziela wskazówek i niezbędnego wsparcia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może skierować Cię na specjalistyczne leczenie.

Aby skorzystać z usług psychologa online, wystarczy odszukać w wyszukiwarce odpowiednią stronę internetową, zapoznać się z ofertą i wybrać formę kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą. Większość platform pozwala na dokonanie dogodnego wyboru rodzaju kontaktu- telefonicznie, mailowo, czy przez komunikatory internetowe z użyciem kamery lub bez.

Psycholog online- kiedy warto się zgłosić? 

Przykładowe problemy, które warto przepracować ze specjalistą: 

-przedłużający się brak chęci do życia, 

-brak radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego,

-nadmierna złość i nerwowość,

-nieradzenie sobie z problemami przeszłości,

-zaburzenia osobowości, stany depresyjne, lęki,

-uczucie zmęczenia, bezsilności i różnego rodzaju wypalenia (zawodowego/macierzyńskiego..),

-trudności w relacjach- w związku/ w rodzinie/ z bliskimi / w pracy… 

-uzależnienia,

.. i inne. Psycholog online nie tylko pomaga w rozwiązywaniu problemów, ale także może pomóc w podjęciu ważnych życiowych decyzji. Wykluczeniem do konsultacji online są jednak: myśli samobójcze, urojenia i omamy, kiedy to niezbędny jest bezpośredni kontakt ze specjalistą.

Korzyści z konsultacji online

Większość osób, przejawiających zaburzenia psychiczne, obawia się kontaktu twarzą w twarz ze specjalistą, przez co rezygnuje z jakichkolwiek konsultacji i leczenia. Psychologowie online to świetna alternatywa dla takich osób. Jakie są plusy terapii online?

-terapia odbywa się w zaciszu Twojego domu, bądź w innym dogodnym dla Ciebie miejscu, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Jest to szczególnie przydatne dla osób niepełnosprawnych ruchowo,

-bezpieczeństwo komunikacji online (szczególnie w obecnych czasach pandemii),

-konsultacje odbywają się w dogodnym dla Ciebie momencie, 

-anonimowość,

-brak bezpośredniego kontaktu pomaga otworzyć się osobom na co dzień nieśmiałym i zamkniętym w sobie. 

Psycholog online to bardzo dobry wybór, kiedy potrzebujesz kogoś bezstronnego, kto w obiektywny i profesjonalny sposób oceni Twoją sytuację i pomoże dokonać dobrych wyborów. Czasem już jedna taka rozmowa może zmienić bieg wydarzeń i pomóc spojrzeć inaczej na swoje problemy.