Chcesz kupować swojemu dziecku wartościowe zabawki, które wnoszą coś w jego rozwój, ale nie możesz znaleźć nic odpowiedniego? Jeśli jesteś takim właśnie rodzicem, standardowa oferta sklepów z plastikowymi artykułami dla najmłodszych Cię nie zadowoli. Z pewnością jednak strzałem w dziesiątkę będzie tablica manipulacyjna, będąca ładnym, wielofunkcyjnym wyposażeniem pokoju, które pokocha Twoje dziecko.

Zabawka edukacyjna, która naprawdę uczy

Tablica manipulacyjna to zabawka znana dobrze już od lat rodzicom ceniącym wartości Montessori. Co to jest tablica manipulacyjna? To nic innego jak sporej wielkości plansza z drewnianej sklejki, na której znajduje się to, co dzieci interesuje najbardziej, czyli różnego rodzaju urządzenia oraz elementy, z którymi maluch spotyka się każdego dnia. Mogą to być dzwonki, zasuwy, klamki, kulodromy z rur hydraulicznych. Takie niepozorne i dla dorosłego mało interesujące akcesoria są niesamowitą gratką dla niemowlaka, a nawet dla przedszkolaka. Dzięki tej zabawce maluch ma szansę z bliska poznać otaczający go świat, natomiast wartością dodaną do udanej rozrywki jest rozwój tzw. drobnej motoryki. Jako rodzic możesz być pewny, że pieniądze wydane na tablicę manipulacyjną, to prawdziwa inwestycja, która zwróci się w postaci radości Twojej pociechy, walorów edukacyjnych oraz kilku wolnych chwil dla Ciebie. 

Kiedy i gdzie kupić tablicę manipulacyjną

Pierwsza plansza z mnóstwem elementów ciekawiących maluchy jest idealnym prezentem na roczek, jednak wersje, których nie zawiesza się na ścianie, przypadną do gustu nawet nieco młodszym bobasom. Dobrze, by dziecko samo mierzyło się z wyzwaniami, jakie stawia przed nim tablica, ponieważ dzięki temu wspaniale rozwinie nie tylko umiejętności motoryczne, ale także zacznie rozgryzać pierwsze dostosowane do wieku łamigłówki logiczne. Jeśli chcesz kupić taką zabawkę dla swojego dziecka, postaw na ładne, przyciągające wzrok małych ludzi modele dostępne w sklepie foxyfamily.pl. Różne wielkości, a także kształty takie jak lisek, koala leniwiec lub lama będą piękną dekoracją pokoju oraz gadżetem, który zajmie Twoje dziecko przez długi czas. Dopracowane produkty wysokiej jakości z pewnością spełnią oczekiwania małego człowieka, jak i jego opiekunów. 

Tablica manipulacyjna to zabawka, którą warto polecić rodzicom, wujkom, ciociom, dziadkom i babciom, którzy chcą sprawić radość maluszkowi. Wystarczy, że będą wiedzieć, gdzie kupić porządny produkt tego typu. Solidne wykonanie i efektowne wzornictwo zaspokoją wymagania opiekunów, a duża ilość interesujących elementów zachwyci rocznego maluszka, dzielnego malca ze żłobka, a nawet wybrednego przedszkolaka.