Jak dobrać oczyszczacz powietrza?

1
2
czyste powietrze

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza to urządzenie coraz popularniejsze w naszych domach ze względu na cechy korzystnie wpływające na zdrowie. Urządzenie zostało stworzone do walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza w domu i mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza ma za zadanie przefiltrowanie powietrza znajdującego się w pomieszczeniu co sprawia, że człowiek ze skłonnościami do alergii ma zapewnione lepsze życie. 

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Na rynku jest mnóstwo oczyszczaczy powietrza, tańszych, jak i droższych. W sprzedaży można znaleźć oczyszczacze od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia jakie chcemy oczyścić. Jeżeli mieszkanie ma ok. 50 m2, jedno małe urządzenie nie jest w stanie oczyścić całego mieszkania. W tym przypadku, zamiast jednego droższego urządzenia warto pomyśleć o zakupie trzech oczyszczaczy. Trzy filtry poradzą sobie z oczyszczaniem, dlatego oczyszczacz trzeba dobierać względem pomieszczenia, a nie względem powierzchni całego mieszkania.

Urządzenie powinno być ustawione w pomieszczeniu, gdzie spędzamy najwięcej czasu, czyli przeważnie w sypialni. Niektórzy ludzie mogą mieć z tym problem, ponieważ jest on raczej głośny podczas pracy. Sprzęt ten potrzebuje trochę czasu, zanim oczyści cały pokój. Podczas zakupu oczyszczacza warto zwrócić uwagę na: rodzaj filtra zamontowanego w urządzeniu (preferowany jest filtr HEPA – ze względu na wysoką wydajność), głośność podczas pracy oraz dostępność i cenę filtrów. Fajnym rozwiązaniem są urządzenia z funkcjami dodatkowymi, tj. wskaźnik jakości powietrza, tryb automatyczny, czyli kontrola oczyszczania za pomocą odczytów liczników oraz jonizacja powietrza. Podczas zakupu urządzenia warto pamiętać, że im bardziej wydajny i rozbudowany jest oczyszczacz, tym cena filtra, który musi być wymieniany raz w sezonie, jest wyższa.

1 KOMENTARZ

  1. Oczyszczacz powietrza to bardzo dobre urządzenie, ale przy wyborze warto sugerować się tym jaki poziom oczyszczenia posiada. Wiadomo, ze czym dokładniejszy tym lepszy. Dlatego warto na to zwrócić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here