Skończyły się już czasy, gdy Polacy obierali jeden z 3 kierunków wakacyjnych – Egipt, Tunezja lub Grecja. Mamy coraz większe oczekiwania wobec tego, jak spędzimy wakacje, co zwiedzimy czy co zjemy. Gdzie jednak szukać inspiracji, by świadomie wybrać gdzie spędzimy wakacje?

Blogi i videoblogi podróżnicze

Od jakiegoś czasu, kanałów na YouTube oraz blogów o tematyce turystycznej jest masa. Trzeba jednak przefiltrować i odsiać te kanały, których prowadzący nie do końca wiedzą co mówią. Warto też rzucić okiem na kanały zagraniczne, zwłaszcza, jeżeli interesuje nas Ameryka Południowa lub Azja.

Książki

Książki są nieco mniej przystępne niż filmy, jednak potrafią przekazać więcej treści, lepiej oddać klimat, poznać historię i kulturę. Unikajmy jednak książek podróżniczych, napisanych przez celebrytów, gdyż zbyt często są one pisane nie tylko nudno, ale przede wszystkim niemerytorycznie. Zdarza się, że takie książki mocno przerysowują pewne miejsca, przez co aktor opisuje typowo turystyczną ścieżkę, którą chodzą nawet dzieci, jako swoją niebezpieczną, trudną drogę przez piekło.

Portale Turystyczne

Dobry portal turystyczny jak https://linkmy.travel/ da nam kompleksową wiedzę na temat miejsca, które chcemy odwiedzić przekazaną przez osoby, które już tam były. Dowiemy się, jakie Hotele i w jakich dzielnicach powinny nas interesować, co odwiedzić, co zjeść czy chociażby jakie ubezpieczenie wykupić. Dodatkowo poznamy opinie innych turystów, poznamy historię miejsc i kultur. Największą zaletą jest to, że wszystko mamy w jednym miejscu, znajdziemy też przydatne linki.

Portale o tanich lotach

Czasem inspiracją może być sama cena. Jeżeli otworzymy miejsce z tanimi lotami, zobaczymy jakieś ciekawe loty, kupimy bilet, to może właśnie rozpoczęliśmy naszą szaloną, ale piękną podróż. Tego typu portale czasem oferują również zniżki oraz informacje o promocjach w hotelach czy wypożyczalniach samochodów. Należy pamiętać, że ciekawe i naprawdę tanie loty wykupowane są w kilka minut, dlatego strony tego typu należy odwiedzać regularnie, przyda się też mała wprawa w obsłudze takich stron.