Czesanie włosów jest ważnym elementem pielęgnacji. Wybór odpowiednich kosmetyków do włosów jest równie ważny. Prawidłowa technika mycia skóry głowy ma wpływ na wygląd włosów. Również ich rozczesywanie jest bardzo istotne. Szczotkujemy włosy szczotką, bo jest nam tak wygodnie. To jednak nieprawidłowa droga. Niestety komfort to jedno, a potrzeby włosów — drugie. I tu pojawia się podstawowe pytanie. Co jest lepsze szczotka czy grzebień?

Szczotka czy grzebień — czym lepiej rozczesywać włosy?

Dokonanie zakupu to pierwsza przeszkoda. Stojąc w sklepie przy półce z akcesoriami do włosów, zastanawiasz się czym szczotki i grzebienie się od siebie różnią? Różnorodność kształtów, kolorów i materiałów nie ułatwia wybory. Kolejnym wyborem to cena. Jedna szczotka do włosów kosztuje kilkadziesiąt złotych. Druga sporo więcej. Każda szczotka do włosów służy do tego samego. Niestety tylko z pozoru. A wybór, jaki mamy w sklepach, daje nam możliwość wyboru akcesoriów. Dokładnie takich jak szczotka do włosów precyzyjna do naszego typu włosów i długości.

Co jest lepsze — szczotka czy grzebień?

Grzebień — pierwsze skojarzenie to:

  • tata
  • brat
  • mąż

To oni za pomocą grzebienia rozczesują swoje krótkie włosy. A może z babcią? Która używa grzebienia do rozczesywania cienkich, siwych włosów? To właśnie te osoby najczęściej używają grzebienia zamiast szczotki. I najlepiej wykorzystują jego możliwości. Grzebień idealnie nadaje się do czesania cienkich i słabych włosów. Jednak po grzebień powinny sięgać posiadaczki grubych loków, fal czy afro. Jednak wtedy należy wybrać grzebień z szerokim rozstawem zębów. A czesanie powinno odbywać się na mokro.

Na co dzień — jednak szczotka

Specjaliści zalecają jednak szczotkowanie szczotką do włosów. To szczotka do włosów jest idealna do codziennej pielęgnacji. Szczotki do włosów są łagodniejsze dla wrażliwych włókien. Szczotki do włosów dużo lepiej nadają się do rozczesywania na sucho. W przeciwieństwie do grzebieni. Szczotki również możemy używać do stylizacji włosów. Są dostępne specjalne szczotki do włosów okrągłe lub ceramiczne. Które do stylizacji zostały stworzone.

Szczotki podobnie jak grzebienie mają kilka rodzajów. Najbardziej cenione są te szczotki wykonane z włosia naturalnego. Polecana jest szczotka do włosów z włosia dzika. I to te są najdroższe, jeśli chodzi o przedział cenowy. Należy pamiętać, że miękkie włosia nie niszczą pasm. Nie powodują elektryzowania się włosów. Szczotki naturalne nie przyczyniają się do przetłuszczania.

Najpopularniejsze szczotki to:

  • szczotka do włosów z włosia naturalnego
  • szczotka do włosów z włosia dzika
  • szczotka do włosów okrągła — do stylizacji
  • szczotka do włosów z jonizacją
  • prostująca szczotka do włosów

Jak widać, wybór szczotek do włosów jest ogromny. Ważne jest, też dla kogo ma być przeznaczona. Inna będzie szczotka do włosów dla dzieci. A inna dla dorosłych.