Kokon czy rożek niemowlęcy, a może jedno i drugie?

0
2903
niemowlak

Wybór odpowiednich posłań dla niemowlęcia może przysparzać trudności. Spośród niezliczonych produktów oferowanych w sklepach nie wszystkie są tak samo praktyczne czy uniwersalne. Najczęściej musimy dokładnie określić potrzeby swoje i swojego dziecka, zanim zaczniemy szukać czegoś, co je zaspokoi – czasem zaś potrzebny będzie więcej niż jeden przedmiot z danej kategorii. Oprócz tradycyjnych otulaczy warto zwrócić uwagę na ciekawe produkty, jakimi są kokony i rożki dla niemowląt. Każdy z nich ma inne zastosowanie i zestaw zalet – sprawdźmy, co przemówi do nas najbardziej.

Czym są rożki, a czym kokony?

Rożki to przenośne kołderki złożone w taki sposób, by można było włożyć do nich dziecko jak do kieszeni – przypominają origami z kocyka, którego jeden róg pozostaje niezagięty pod główką, dwa rogi otulają dziecko z przodu, a róg dolny zamyka całość. Można to przyrównać do wrapa z tortilli – kształt rożka niemowlęcego jest bardzo wygodny w noszeniu, dzięki czemu nadaje się on szczególnie na ręce i do wózka, a także ułatwia karmienie i dobrze otula dziecko, zapewniając mu ciepło i komfort. 

Kokon dla niemowlęcia to z kolei otwarte, miękkie łóżeczko, które można włożyć do większego łóżka lub położyć na fotelu czy kanapie, zapewniając maluchowi ochronę i własną, wydzieloną przestrzeń. W kokonie nie można przenosić dziecka ze względu na ryzyko wypadnięcia, za to idealnie sprawdzi się jako gniazdko do spania. W kokonie można bezpiecznie położyć dziecko obok siebie na noc, gdyż jego boki nie pozwolą mu wyturlać się. Można dołączyć kołderkę lub pozostawić malucha bez przykrycia, jeśli jest ciepło – to zaleta, której nie posiada rożek.

Przydadzą się obydwa

Skoro zakres możliwości rożków i kokonów jest tak różny, można śmiało uznać, że obydwa będą doskonałym dodatkiem do wyprawki dla malucha. Oczywiście ich zakup nie jest konieczny – niektóre osoby mogą preferować noszenie dziecka w zwykłym kocyku zamiast w rożku i zdecydować się wyłącznie na kokon. Wszystko zależy od tego, jakiej pomocy potrzebujemy i jaki mamy budżet, chociaż artykuły tego typu nie są drogie i są dostępne w licznych sklepach online.

Więcej informacji na temat tego typu produktów znaleźć można na stronie firmy Ewox – producent pościeli.

Więcej tego typu informacji znajdziesz na https://www.malopolski.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here