Kwestia bezpieczeństwa dziecka to priorytet każdego rodzica. Najtrudniej jest o nie zadbać, kiedy pociecha nie przebywa pod naszą opieką. Często martwimy się, czy wszystko jest w porządku, kiedy dziecko znajduje się w przedszkolu czy na placu zabaw. Postęp technologiczny zaowocował jednak rozwiązaniem, dzięki któremu nie musimy już się obawiać. Urządzeniem, które rozwiąże nasze problemy jest zegarek dla dzieci z lokalizatorem GPS. Poznajmy jego zalety.

Zegarek i telefon w jednym

Aby cieszyć się wszystkimi funkcjami, jakie oferuje zegarek, wystarczy włożyć do niego zwykłą kartę SIM. Dzięki temu urządzenie będzie działało na podobnych zasadach, co telefon komórkowy. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że, w przeciwieństwie do telefonu, zegarek dziecko zawsze będzie miało przy sobie. Taki zegarek-telefon, nie wypadnie z kieszeni spodni czy plecaka. Nasza pociecha będzie mogła zadzwonić do nas w każdej chwili, naciskając jeden przycisk.

Zdalny monitoring

Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu, jako rodzic, będziemy mogli na bieżąco śledzić lokalizację, w której znajduje się nasze dziecko. Miejsce pobytu malucha ustalane jest na podstawie sygnałów GPS oraz GSM, a także WiFi. Lokalizację możemy sprawdzić również po czasie, zegarek zapamiętuje bowiem trasę, jaką nasze dziecko pokonało w danym dniu czy tygodniu. Możemy ją dokładnie prześledzić, a nawet zobaczyć na mapie miejsca, w których pociecha spędziła dłuższy czas. Zegarek posiada ponadto funkcję podsłuchu, dzięki której w każdej chwili możemy zdalnie uruchomić wbudowany mikrofon, który cały czas rejestruje odgłosy z bezpośredniego otoczenia dziecka. Jeżeli cokolwiek nas zaniepokoi, możemy od razu zareagować.

Natychmiastowa reakcja

W sytuacji zagrożenia, ten niepozorny zegarek automatycznie wysyła wiadomość sms do rodziców lub opiekunów dziecka. Oznacza to, że jeżeli maluch zdejmie zegarek z ręki lub zostanie mu on skradziony, natychmiast się o tym dowiemy. Podobny mechanizm zadziała w przypadku, gdy dziecko wyjdzie poza ustaloną przez nas bezpieczną przestrzeń, jak na przykład teren przedszkola.

Kolejny artykuł: http://trudyzycia.pl/psycholog-malzenski-online/